• Tüm Kategoriler
   • WhatsApp
   • Kapıda Ödeme

   Seçiminizi Daraltın

   Sadece

   Aradığınız ürüne en hızlı şekilde ulaşabilmek için daraltma seçeneklerini kullanabilirisniz.

   Filtre Temizleyiciler Ne İşe Yarar;


   Havuz yapımı profesyonellik isteyen bir iştir. Yapım aşamasının başından sonuna kadar her biri büyük bir özen ve itina istemektedir. Havuzun yapımında yer seçimi, beton dökümü, izolasyon, bordür yerleşimi ve son olarak da fitre temizleyici yerleştirilmesi ile tamamlanmaktadır. Her biri bütün olan bu işlemler, sırasıyla gerçekleşmekte ve havuz yapım aşaması tamamlanmaktadır. Havuzun yapımında son aşama olan filtre temizleyiciler genel olarak toplu kullanılan havuzların temizliği için son derece önemli bir sistemdir. Filitrasyon ve dezenfeksiyon sistemleri olarak uygulanan metotlar yüzme havuzlarında hijyen sorununu tamamen ortadan kaldırmaktadır. Aksi halde yüzme havuzlarında temizliğe önem verilmemesi durumunda, havuzu kullanan kişilerde belirli sağlık sorunları görülebilir ve istenmeyen sonuçlar ortaya çıkabilir. Filtre temizleyiciler ne işe yarar diye merak edenler için havuzlarda mantar, virüs, bulaşıcı hastalıklar gibi sorunların önüne geçilmesi için gereken bir sistem demek mümkün. Ayrıca arıtma sistemleri de bu tür sorunların önüne geçilmesi için yapılan havuz suyunu temizleyen bir uygulamadır.
    

   Yüzme Havuzlarında Kullanılan Filtreler

    

   Yüzme havuzlarında çeşitli boyunlarda ve uygun kapasitede boyutlandırılmış filtreler kullanılmaktadır. Bu filtrelerde filtre malzemesi olarak kuartz ve yaygın olarak cam kullanılmaktadır. Filtrasyon kirli suyun pompa basıncı ile filtre içinde dağıtılması ve tortusunu filtre malzemesinde bırakarak temiz şekilde havuza dönmesine dayalıdır. Kullanılan filtre malzemesinin tane boyutları, filtreleme kalitesine doğrudan etki etmektedir. Ayrıca filtre seçiminde filtre edilecek suyun miktarı ve suyun desibeline uygun kapasitede filtre belirlenmelidir.
    

   Havuz Filtre Sisteminde Dikkat Edilmesi Gerekenler

    

   Pompa ve filtre ilişkisi birbiri için oldukça önemlidir. Filtre çalışa basıncı ve pompa basıncı doğru şekilde hesaplanmalıdır. Havuz filtresi içi basıncı temiz iken gösterilen değerin, belirli bir oran fazlasına geldiğinde mutlaka ters yıkama işlemi yapılmalıdır, aksi halde yüksek iç basınç filtreye zarar verir. Filtre içinde negatif basınç ve darbelerden kaçınılmalıdır ve durum filtreye zarar verebilir. Filtre sistemleri için filtre temizleyicileri kullanılmalıdır.

   PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.