• Tüm Kategoriler
   • WhatsApp
   • Kapıda Ödeme

   Seçiminizi Daraltın

   Sadece

   Aradığınız ürüne en hızlı şekilde ulaşabilmek için daraltma seçeneklerini kullanabilirisniz.

   Havuz Kimyasalları

   Havuzda kullanılan kimyasallar yosun önleyici ve dezenfekte edici klorlama özelliği olan kimyasal maddelerdir. Havuz kimyasalları bir havuzun insan sağlığı için girilebilir olduğunu gösterir. Öncelikle havuz tabanının, duvarlarının ve su yüzeyinin bütün pisliklerden arındırılması havuzun girilebilir olduğunu göstermez. Havuz duvarlarında oluşan yosunların zamanla insan sağlığını çok fazla tehdit ettiğini biliyoruz. Ayrıca havuzdaki su yüzeylerindeki kirin görünmeyen özelliği dolayısıyla içinde mikrop ve bakteri oluşumuna müsait olduğunu bilmeniz gerekir. Havuzlarda kullanılan kimyasallar bu tür oluşumları engelleyerek temiz ve hijyenik havuzların oluşmasını sağlar. Bu sayede gönül rahatlığıyla girebileceğiniz havuzların olmasında size yardım eder. Havuz temizliğini yaparken kullanılan kimysalların havuzun her tarafına eşit bir şekilde dağılması önem arz eder.

   Yüzme Havuzu Kimyasalları 

   Havuz temizliğinin yapılması tek başına yeterli olmaz. Girilebilen ve rahatça yüzebileceğiniz havuzlar için havuzların hijyenik olması gerekir. Aksi durumda birçok rahatsızlığın çıkmasına neden olabilir. Havuz temizliği genellikle havuzlarda kullanılan ekipmanlar sayesinde yapılır. Bu ekipmanlardan en bilineni havuz robotlarıdır. Bu robotlar yüzeyde veya derinde görünen veya görünmeyen tüm kir ve pislikleri kökten temizler. Havuzda istediğiniz ayarlamayı yaparak bütün yüzeyin dolaşarak kör nokta bırakmayacak şekilde havuzun temizlenmesini sağlar. Diğer yandan havuz filtreleri ise havuzun su dolaşımını ve havuzda biriken pisliklerin atık su giderine yönlendirilmesini sağlayarak havuzda kalıcı olarak temizliği sağlar. Filtreler genellikle havuzlarda ayarlama yapmayı gerekmeksizin çalışır.

   Hangi Kimyasalları Kullanılır

   Havuzlarda asit düzeyinin dengelenmesi çok önemlidir. zamanla temiz bir suda bile asit dengesinin değişmesi yaşanır. Asit düşürücü sıvıların kullanılması havuzlar için çok önemlidir. Yosun engelleyici havuz kimyasalları havuzlarda zamanla biriken yosunları önleyerek oluşmadan ortadan kaldırır. Klor havuzda temizliği sağlayan önemli bir kimyasaldır. Havuzda kullanılan kimyasalların su yüzeyinden dibe doğru çökmesi ve havuza dengeli bir şekilde dağılması gerekir. Çöktürücü madde kullanımı havuzlarda önem arz eder. Havuz parlaklığının sağlanması da havuz kimyasallarında çok önemlidir. parlaklığı sağlayan kimyasallar havuzda görünüm olarak ilgi çekici olmasını sağlar. Havuzlarda mikrop ve bakteri oluşumunun önlenmesi, insan sağlığının korunması ve girilebilen havuzların olması için kimyasal kullanımı çok önemlidir.

   PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.